Czyszczenie i Regeneracja Płyt DVD

dvd

W jaki sposób przebiega naprawa?

dvdPosiadamy najnowszą dostępną na rynku maszynę trójfazową przeznaczoną wyłącznie do regeneracji nośników danych. Cały cykl naprawy jest zautomatyzowany i bez obsługowy, odbywa się w trzech etapach:

1. Weryfikacja uszkodzeń

Przy pomocy odpowiedniej funkcji nasze urządzenie indywidualnie weryfikuje głębokości posiadanych zarysowań dla każdej płyty. Te informacje zostają zapisane w pamięci maszyny i przekazywane podczas drugiego etapu. Weryfikacja jest bardzo ważna z ekonomicznego punktu widzenia. Jak wiadomo Każdy nośnik danych ma ograniczoną ilość napraw. Jest to spowodowane ustaloną grubością warstwy bazowej poliwęglanu i przy standardowych naprawach bez odpowiedniej weryfikacji liczba szlifowań mieści się w przedziale od 10 do 15, po jej przekroczeniu nośnik jest już nienaprawialny. Nasz proces naprawy zwiększa ilość napraw dwukrotnie ponieważ zawsze szlifowana jest taka grubości warstwy poliweglanowej jak głębokość rys

2. Precyzyjne szlifowanie

Maszyna którą posiadamy potrafi zeszlifować warstwę o minimalnej grubości 0,01µm (mikrometr) , porównując jest to stu krotnie mniej niż grubość ludzkiego włosa. Cały proces jest monitorowany jest przez komputer który weryfikuje prace i odpowiednio odbiera wartość obrotów tarczy szlifierskiej. Za utrzymanie odpowiedniej temperatury pracy także odpowiedzialny jest komputer który nieustannie dawkuje odpowiednią ilość chłodziwa jakim jest politura. Wszelkie te informacje są wyświetlane i kontrolowane przez operatora.

3. Mycie i suszenie

Po przebyciu wcześniejszych etapów płyta jest już w całości z zregenerowana jednak na jej powierzchni pozostaje osad z chłodziwa. Proces mycia i suszenia jest całkowicie bezdotykowy i zautomatyzowany.

Zobacz też: regeneracja turbiny 1.9 tdi 130km. Czy to się opłaca?

Close
Menu