Prześlij swoje dane

komp

Czasami zdarza się, że posiadamy jakieś dane na jednym komputerze, a są nam potrzebne na drugim. Co zrobić, jak je przesłać, jeśli nie posiadamy dostępu do WiFi, a sprawa jest bardzo pilna? Nie należy się załamywać, za parę chwil oba komputery będą miały u siebie to, co jest nam potrzebne. Wystarczy rozejrzeć się, czy mamy pod ręką kable do transmisji danych.

Czym są takowe kable? To po prostu sprzęt, który podłączamy z jednej strony do jednego komputera, a z drugiej do drugiego i już, po krótkiej konfiguracji, możemy przesyłać nasze upragnione dane. Jeżeli nie chcemy przesłać ich z komputera na innego PC, ale pragniemy na przykład użyć tego, co mamy na naszym telefonie – jak chociażby zdjęć, czy muzyki – również nic nie stoi na przeszkodzie, wystarczy tylko użyć kabla z inną końcówką i gotowe. Taki sprzęt nie jest drogi, oczywiście te lepszej marki będą kosztować nas nieco większą kwotę pieniędzy, ale nie obciążą za bardzo naszego portfela, poza tym oszczędzą czas poprzez szybsze wysłanie danych.

Wybór należy oczywiście do nas, ale warto jednak zainwestować w coś, co będzie nam służyć przed długie lata – o ile nie zostanie kiedyś wynaleziona szybsza metoda, bo świat – jak wiadomo – idzie do przodu, szczególnie w dziedzinie telekomunikacji. Istnieją również takiego rodzaj kable, które mają po kilka różnorakiego rodzaju końcówek po obu stronach, dzięki czemu nie musimy inwestować w kilka sztuk, a wystarczy nam właśnie ten jeden, z wieloma rozgałęzieniami. To całkiem niezła sytuacja.


Opublikowano

w

przez

Tagi: