Ukrywanie szpecących kabli w mieszkaniu

Współczesne domy wydają się być coraz mocniej wyposażone w elektronikę i sprzęty wykorzystujące do swojego działania energię elektryczną. Rodzi to problem mnożących się w zatrważającym tempie ilości kabli i przedłużaczy w naszym domu, zwłaszcza gdy planujemy remont. Nie wyglądają nigdy dobrze, plączą się i zbierają kurz. Dość trudno się je czyści. Często także są bezpośrednim zagrożeniem dla naszych pełzających dzieci i dla zwierząt, które uwielbiają gryźć podłączone do prądu kable, narażając tym życie.

dekoracjeTelewizor, radio lub komputer to standardowe urządzenia, do których muszą prowadzić kable w naszym domu. Jednakże w ostatnich czasach coraz więcej Polaków jest stać na to, aby inwestować w swoje domy jeszcze bardziej. Coraz chętniej kupujemy elektryczne ekspresy ciśnieniowe do kawy, napędzane elektrycznością wyciskarki do cytrusów, a także wszelkiego rodzaju udogodnienia w sprzęcie gospodarstwa domowego. Każdy taki sprzęt wymaga podprowadzenia elektryczności za pomocą kabla. Aby choć częściowo ukryć takie kable, można zastosować różne elementy dekoracyjne. Drewniane ścianki, płyty gipsowo-kartonowe budowane na kablach oraz rzeźby z gipsu – to tylko przykłady rozwiązań, które mogą sprawić, że nasz dom będzie wyglądał nieco lepiej.

Dobrze jest udać się w pewnym momencie urządzania domu do sklepu z działem Budownictwo, w którym znajdują się najróżniejszego rodzaju rozwiązania uwalniające nas od widoku kabli. Każdy sklep z dekoracjami do domu wyposaży nas w garść inspiracji odnośnie tego, jak można ukrywać kable. Warto także oglądać zdjęcia wnętrz w internecie, aby zobaczyć, jak robią to inni. Jeśli nie chcemy zbytnio ingerować w konstrukcję ścian ani wbijać nowych desek wszędzie, możemy ustawić dekoracje w miejscu, gdzie widoczne są kable. Warto je zasłaniać.

Więcej o zabudowie rur grzewczych

Close
Menu